Penzijní fondy lákají na poslední chvíli klienty

5. dubna 2012 v 9:37 |  Důchodové pojištění
Možnost změny penzijního fondu se pro účastníky penzijního připojištění uzavřela před měsícem. Fondy však ještě využívají dvouměsíční výpovědní lhůty a klientům nabízejí bonus až 3 000 korun za stažení výpovědi a setrvání, na což mají poslední týdny.

Několik penzijních fondů nabízí klientům, kteří podali žádost o přestup, za setrvání bonus, který se rovná třem procentům z naspořené částky, maximálně však třem tisícům. Jiné penzijní fondy nabízejí částku 1500 Kč.
Bonusy však mají háček. Výplata je podmíněna tím, že klient u fondu bude ještě nějakou dobu spořit (ČSOB 5 let, AXA 12 měsíců) a navíc u fondu zůstane až do doby, kdy získá nárok na jednorázové vyrovnání.
Přechody byly uzavřeny již v únoru proto, aby fondy získaly čas na oddělení klientského a akcionářského majetku, což nařizují nová pravidla. Poslední nové smlouvy do současného systému penzijního připojištění bude možno uzavřít 30. listopadu 2012. Od ledna 2013 se pravidla změní, vstupovat a přestupovat půjde jen do nových fondů pro penzijní připojištění. Ty budou nabízet odvážnější investiční strategie, skončí záruka neprodělku i výsluhová penze.
Další články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama