Spoření na důchod - ano či ne

4. dubna 2012 v 19:31 |  Důchodové pojištění
Spoření na důchod můžete přizpůsobit vlastním potřebám. I tak se však raději poraďte, vaše rozhodnutí bude nevratné.

Od počátku roku 2013 vstoupí v platnost nové podmínky důchodového pojištění, které přinesouí celou řadu změn. Mimo jiné větší možnost volby způsobu spoření, na druhou stranu však přinášejí i nová rizika. Zvolit si vhodnou variantu proto nebude vůbec snadné. Už proto, že některá z rozhodnutích budou doživotní a nevratná.
Cílem reformy bylo motivovat lidi, aby se sami více snažili si spořit na důchod a v co možná nejmenší míře se spoléhali pouze na stát tedy na starobní důchod.
Nový systém nabídne čtyři investiční strategie dynamickou variantu s vyšším rizikem, vyvážené fondy se středním rizikem, konzervativní fond, který bude investovat do dluhopisů, a státní dluhopisový fond, který bude nejkonzervativnější.
Do současného systému penzijního připojištění přitom mohou lidé naposledy vstoupit 30. listopadu letošního roku. Od tohoto data bude daný systém pro nové účastníky již uzavřen. Zájemci o penzijní připojištění budou poté moci vstoupit už jen do nového systému penzijního připojištění, který na rozdíl od starého (stávajícího) už nebude garantovat záporné zhodnocení vkladů.
Další články:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama